Internetowa Misja Handlowa Polska jest otwarta dla holenderskich eksporterów produktów kwiaciarskich w najszerszym tego słowa znaczeniu.
Lokalizacja: Zoom | Data: 23 czerwca 2022 | Czas: 08:00 - 17:00 Środkowoeuropejski czas letni
Zarezerwuj swoje miejsceCzy jesteś holenderską firmą zajmującą się zrównoważoną produkcją i/lub eksportem produktów szkółkarskich i chcesz prowadzić interesy z polskimi klientami detalicznymi, skontaktować się z partnerami biznesowych działającymi już na rynku polskim lub zapoznać się z rozwojem polskiego rynku detalicznego?
W dniach 23 czerwca 2022 weź udział w pierwszej wirtualnej misji handlowej, w której Ambasada Niderlandów w Warszawie we współpracy z polskim partnerem handlowym Fresh Market Poland, międzynarodową organizacją producentów kwiaciarstwa AIPH oraz partnerem medialnym FloraCulture International (FCI) zapewniają indywidualne, szyte na miarę spotkania B2B pomiędzy holenderskimi eksporterami produktów szkółkarskich a głównymi sieciami retailowymi w Polsce.
Polska jest prężnie rozwijającym się rynkiem eksportowym holenderskich kwiatów ciętych, roślin doniczkowych, ogrodowych, krzewów, drzew i cebulek, a potencjał polskiego rynku wciąż jest nie wyczerpany.
Polski cud gospodarczy jest niezwykły pod wieloma względami. Od upadku żelaznej kurtyny w 1989 r. polska gospodarka była w stanie szybko przekształcić się z gospodarki centralnie planowanej w gospodarkę wolnorynkową. Dzięki rozsądnej polityce monetarnej i fiskalnej krajowi udało się uniknąć recesji na dużą skalę podczas kryzysu bankowego w latach 2008-2009. Polskie PKB wzrosło wtedy o około 5% do 2020 roku, przewyższając pod względem gospodarczym większość krajów Europy Zachodniej.
Pandemia spowodowała wiele ludzkich i finansowych cierpień, ale Polsce udało się ograniczyć spowolnienie gospodarcze o -3,6%, czyli znacznie mniej drastycznie w porównaniu do innych krajów.
Tymczasem dwustronny handel i inwestycje stale rosną dzięki stabilnemu wzrostowi gospodarczemu. Ten środkowoeuropejski kraj oferuje zatem wiele możliwości holenderskim eksporterom produktów szkółkarskich, częściowo ze względu na swoje położenie oraz młodą i dynamiczną populację. Wykorzystanie znacznych funduszy UE i zasobów Banku Światowego wzmacnia rozwój sektora rolnego.
Ze względu na swoje położenie geograficzne na skrzyżowaniu dróg między Wschodem a Zachodem Polska jest ważnym partnerem handlowym Holandii, zwłaszcza jeśli chodzi o handel kwiatami i roślinami.
Na przykład w 2021 r. holenderskie firmy wyeksportowały 347 mln EUR (+22,4% w porównaniu z 2020 r.) w zakresie szkółkarstwa kwiatowego, co plasuje Polskę na czwartym miejscu w pierwszej dziesiątce krajów eksportujących, według zestawienia Stowarzyszenia Hurtowników Szkółek Kwiatowych (VGB) i analityków rynku z Floridata.
Godny uwagi jest fakt, że sprzedaż kwiatów i roślin przez polskie sieci detaliczne jest coraz popularniejsze i profesjonalizuje się.
∧ ∨
Dzięki temu wydarzeniu Holandia chce zaprezentować się jako dostawca wysokiej jakości kwiatów, roślin, drzew i cebulek uprawianych w sposób zrównoważony dla polskich supermarketów i marketów budowlanych.
Holandia ma wiele atutów: bardzo zaawansowany technicznie sektor ogrodniczy, produkty z certyfikatem środowiskowym, globalne centrum dystrybucji i dobrze naoliwiona logistyka, silny duch przedsiębiorczości i bezprecedensowo duży asortyment.
Holenderscy hodowcy eksportują kwiaty cięte, rośliny doniczkowe, rośliny rabatowe, drzewa, krzewy, byliny i cebulki do wszystkich zakątków świata i mają nadzieję na nawiązanie nowych kontaktów detalicznych w Polsce lub wzmocnienie istniejących relacji poprzez tę misję.
∧ ∨
Przegląd uczestników można znaleźć poniżej.
Po rejestracji nasz matchmaker Ron van der Ploeg skontaktuje się z Tobą osobiście i otrzymasz od niego dostęp do webinaru „Mass Market Floral in Poland’ (po angielsku), który odbędzie się 8 czerwca 2022 oraz program samego matchmakingu w czwartek 23 czerwca 2022.
Za pośrednictwem naszej platformy internetowej Ron umówi dla Ciebie ukierunkowane spotkania z wybranymi sieciami. Odbywa się to w oparciu o profil Twojej firmy i Twoje specyficzne potrzeby.
Na krótko przed rozpoczęciem właściwych spotkań B2B sprawdzamy, czy wszyscy uczestnicy spotkania są obecni a następnie się oddajemy spotkanie w Wasze ręce, aby uczestnicy mogli rozmawiać w ściśle prywatnym otoczeniu.
Językiem wiodącym spotkań jest język angielski, ale w razie potrzeby dostępny jest tłumacz języka polskiego/niderlandzkiego.
Koszt uczestnictwa to €495 za holenderską firmę (maksymalnie 2 uczestników na organizację).
AIPH organizuje wydarzenie online, chociaż dostawa i organizacja odbywają się w Wielkiej Brytanii. Jako członek UE, jeśli dodasz swój numer BTW/VAT w Holandii lub numer podatkowy firmy podczas rejestracji wydarzenia, zostanie naliczony zerowy podatek VAT i powinieneś rozliczyć BTW/VAT zgodnie z lokalnymi zasadami „odwrotnego obciążenia”.
∧ ∨
Lokalizacja: Zoom | Data: 23 czerwca 2022 | Czas: 08:00 - 17:00 Środkowoeuropejski czas letni
![]() ![]() |
W środę 8 czerwca 2022 odbędzie się trwający 1,5 godziny webinar, w którym wystąpią międzynarodowi prelegenci. Sednem spotkania będzie odpowiedź na pytanie w jaki sposób Polska i Holandia mogą połączyć siły, aby sprzedaż kwiatów i roślin ozdobnych w polskich sieciach detalicznych była jeszcze bardziej opłacalna, i jak uatrakcyjnić prezentację zieleni w sieciach retailowych. Program webinaru można znaleźć tutaj.
∧ ∨
W przypadku pytań prosimy o kontakt z
Ron van der Ploeg
at ron@floracultureinternational.com