Wirtualna misja handlowa

promująca eksport kwiatów i roślin do polskiego handlu detalicznego

Internetowa Misja Handlowa Polska jest otwarta dla holenderskich eksporterów produktów kwiaciarskich w najszerszym tego słowa znaczeniu.

Lokalizacja: Zoom | Data: 23 czerwca 2022 | Czas: 08:00 - 17:00 Środkowoeuropejski czas letni

Zarezerwuj swoje miejsce

Czy jesteś holenderską firmą zajmującą się zrównoważoną produkcją i/lub eksportem produktów szkółkarskich i chcesz prowadzić interesy z polskimi klientami detalicznymi, skontaktować się z partnerami biznesowych działającymi już na rynku polskim lub zapoznać się z rozwojem polskiego rynku detalicznego?

W dniach 23 czerwca 2022 weź udział w pierwszej wirtualnej misji handlowej, w której Ambasada Niderlandów w Warszawie we współpracy z polskim partnerem handlowym Fresh Market Poland, międzynarodową organizacją producentów kwiaciarstwa AIPH oraz partnerem medialnym FloraCulture International (FCI) zapewniają indywidualne, szyte na miarę spotkania B2B pomiędzy holenderskimi eksporterami produktów szkółkarskich a głównymi sieciami retailowymi w Polsce.

Klik HIER voor de Nederlandse website.

Click here to visit the website in English.

Dlaczego Polska?

Polska jest prężnie rozwijającym się rynkiem eksportowym holenderskich kwiatów ciętych, roślin doniczkowych, ogrodowych, krzewów, drzew i cebulek, a potencjał polskiego rynku wciąż jest nie wyczerpany.

Polski cud gospodarczy jest niezwykły pod wieloma względami. Od upadku żelaznej kurtyny w 1989 r. polska gospodarka była w stanie szybko przekształcić się z gospodarki centralnie planowanej w gospodarkę wolnorynkową. Dzięki rozsądnej polityce monetarnej i fiskalnej krajowi udało się uniknąć recesji na dużą skalę podczas kryzysu bankowego w latach 2008-2009. Polskie PKB wzrosło wtedy o około 5% do 2020 roku, przewyższając pod względem gospodarczym większość krajów Europy Zachodniej.

Pandemia spowodowała wiele ludzkich i finansowych cierpień, ale Polsce udało się ograniczyć spowolnienie gospodarcze o -3,6%, czyli znacznie mniej drastycznie w porównaniu do innych krajów.

Tymczasem dwustronny handel i inwestycje stale rosną dzięki stabilnemu wzrostowi gospodarczemu. Ten środkowoeuropejski kraj oferuje zatem wiele możliwości holenderskim eksporterom produktów szkółkarskich, częściowo ze względu na swoje położenie oraz młodą i dynamiczną populację. Wykorzystanie znacznych funduszy UE i zasobów Banku Światowego wzmacnia rozwój sektora rolnego.

Ze względu na swoje położenie geograficzne na skrzyżowaniu dróg między Wschodem a Zachodem Polska jest ważnym partnerem handlowym Holandii, zwłaszcza jeśli chodzi o handel kwiatami i roślinami.

Na przykład w 2021 r. holenderskie firmy wyeksportowały 347 mln EUR (+22,4% w porównaniu z 2020 r.) w zakresie szkółkarstwa kwiatowego, co plasuje Polskę na czwartym miejscu w pierwszej dziesiątce krajów eksportujących, według zestawienia Stowarzyszenia Hurtowników Szkółek Kwiatowych (VGB) i analityków rynku z Floridata.

Godny uwagi jest fakt, że sprzedaż kwiatów i roślin przez polskie sieci detaliczne jest coraz popularniejsze i profesjonalizuje się.

Dlaczego polski handel detaliczny?

Dzięki temu wydarzeniu Holandia chce zaprezentować się jako dostawca wysokiej jakości kwiatów, roślin, drzew i cebulek uprawianych w sposób zrównoważony dla polskich supermarketów i marketów budowlanych.

Holandia ma wiele atutów: bardzo zaawansowany technicznie sektor ogrodniczy, produkty z certyfikatem środowiskowym, globalne centrum dystrybucji i dobrze naoliwiona logistyka, silny duch przedsiębiorczości i bezprecedensowo duży asortyment.

Holenderscy hodowcy eksportują kwiaty cięte, rośliny doniczkowe, rośliny rabatowe, drzewa, krzewy, byliny i cebulki do wszystkich zakątków świata i mają nadzieję na nawiązanie nowych kontaktów detalicznych w Polsce lub wzmocnienie istniejących relacji poprzez tę misję.

Dla kogo?

Wydarzenie jest otwarte dla holenderskich produktów i eksporterów produktów szkółkarskich w najszerszym tego słowa znaczeniu. Czyli dla każdego holenderskiego eksportera kwiatów ciętych, bukietów, roślin domowych, ogrodowych, krzewów, drzew i cebulek.

Jakie polskie sieci handlowe biorą udział?

Fresh Market Poland i FloraCulture International wybrały jedne z najbardziej znanych sieci handlowych w Polsce. Wśród uczestników są działające na całym świecie sieci supermarketów, centra ogrodnicze i markety budowlane.

Sprzedawcy uczestniczący

Przegląd uczestników można znaleźć poniżej.

Zarejestruj się teraz, aby zabezpieczyć swoje miejsce i dowiedzieć się, co polscy sprzedawcy mają do zaoferowania Twojej firmie.

Zarezerwuj swoje miejsce

Matchmaking

Po rejestracji nasz matchmaker Ron van der Ploeg skontaktuje się z Tobą osobiście i otrzymasz od niego dostęp do webinaru „Mass Market Floral in Poland’ (po angielsku), który odbędzie się 8 czerwca 2022 oraz program samego matchmakingu w czwartek 23 czerwca 2022.

Za pośrednictwem naszej platformy internetowej Ron umówi dla Ciebie ukierunkowane spotkania z wybranymi sieciami. Odbywa się to w oparciu o profil Twojej firmy i Twoje specyficzne potrzeby.

Na krótko przed rozpoczęciem właściwych spotkań B2B sprawdzamy, czy wszyscy uczestnicy spotkania są obecni a następnie się oddajemy spotkanie w Wasze ręce, aby uczestnicy mogli rozmawiać w ściśle prywatnym otoczeniu.

Językiem wiodącym spotkań jest język angielski, ale w razie potrzeby dostępny jest tłumacz języka polskiego/niderlandzkiego.

Poznaj uczestników tutaj.

Rejestracja

Aby móc wziąć udział w naszym wydarzeniu zarejestruj się już dziś. Zarejestrować się można najpóźniej do 20 czerwca.

Koszt i udział

Koszt uczestnictwa to €495 za holenderską firmę (maksymalnie 2 uczestników na organizację).

AIPH organizuje wydarzenie online, chociaż dostawa i organizacja odbywają się w Wielkiej Brytanii. Jako członek UE, jeśli dodasz swój numer BTW/VAT w Holandii lub numer podatkowy firmy podczas rejestracji wydarzenia, zostanie naliczony zerowy podatek VAT i powinieneś rozliczyć BTW/VAT zgodnie z lokalnymi zasadami „odwrotnego obciążenia”.

Zarezerwuj swoje miejsce

Wirtualna Misja Handlowa, Polska

Lokalizacja: Zoom | Data: 23 czerwca 2022 | Czas: 08:00 - 17:00 Środkowoeuropejski czas letni

Polish Trade mission - Polish

Nazwa(Required)
Adres zamieszkania
Którego sprzedawcę chcesz zobaczyć?(Required)
Price: 495,00 €

Transakcje kartą debetową lub kredytową odbywają się online za pośrednictwem bezpiecznego konta Stripe. Akceptujemy karty Visa i Mastercard. Nie akceptujemy American Express. Płatność będzie natychmiastowa, a Twoje zamówienie zostanie natychmiast zrealizowane. Nie akceptujemy American Express. Akceptujemy przelew bankowy lub PayPal, wyślij e-mail do Rachel Wakefield rachel.wakefield@aiph.org

Hidden
Hidden
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Kick-off webinar on 8 czerwca

W środę 8 czerwca 2022 odbędzie się trwający 1,5 godziny webinar, w którym wystąpią międzynarodowi prelegenci. Sednem spotkania będzie odpowiedź na pytanie w jaki sposób Polska i Holandia mogą połączyć siły, aby sprzedaż kwiatów i roślin ozdobnych w polskich sieciach detalicznych była jeszcze bardziej opłacalna, i jak uatrakcyjnić prezentację zieleni w sieciach retailowych. Program webinaru można znaleźć tutaj.

Pytania?

W przypadku pytań prosimy o kontakt z
Ron van der Ploeg
at ron@floracultureinternational.com